İstanbul Göztepe Medeniyet Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
+90 505 556 6777
info@mehmetfatihkorkmaz.com

Doç.Dr.Mehmet Fatih Korkmaz

İÜ’de 3D Omurga Ameliyatları Başladı

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde, 3 boyutlu düzeltmeyi tek bir operasyonla yapmayı sağlayan “Posterior Vertebral Kolon Rezeksiyonu” uygulaması başladı.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde Doç.Dr. Mehmet Fatih Korkmaz ve ekibi, deneyimli cerrahlar tarafından uygulandığında etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmış olan, sıkı bir nörolojik gözlem altında 3 boyutlu düzeltmeyi tek bir operasyonla yapmayı sağlayan ‘Posterior Vertebral Kolon Rezeksiyonu’nun uygulamaya başlanmasının ardından hastaların artık il dışına gitmeyecekleri bildirildi.

Turgut Özal Tıp Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü Öğretim Üyesi Korkmaz, bu tekniği uygulayarak L1 hemivertebraya bağlı gelişmiş ileri derecede kifo-skolyozu olan bir hastayı opere ettiklerini ifade edip, bu işlem sırasında, pedikül vida yerleştirilmesi, geçici çubuk yerleştirme, geniş bir laminektomi, Posterior Vertebral Kolon Rezeksiyonu, ön ağ kafesi yerleştirilmesi, sıkıştırmalı kademeli düzeltme ve yerinde bükme ve düzeltmeyi tek bir operasyonla sadece bel bolgesinden yapılan bir girisim ile başardıklarını vurguladı.

Omurga deformiteleri, skolyoz (bel egriligi) kifoz (kamburluk), omurga kırıkları, omurga kanalı darlıkları (Spinal stenoz), başarısız omurga cerrahisi revizyonları ve bel kayması (Spondilolistezis) ameliyatlarını başarı ile uyguladiklarını söyleyen Korkmaz, Hakkari, Van, Elazığ ve Adıyaman gibi çevre illerden gelen hastaları da opere ettiklerini aktardı.

İlerleyen zaman içerisinde Malatya İnönü Üniversitesi’ni “Omurga Cerrahi Merkezi” haline getirmeyi planladıklarını belirten Korkmaz, çok pahalı olan skolyoz ve diğer tüm omurga rahatsızlıklarının tedavisini tamamen ücretsiz olarak uyguladıklarının bilgisini verdi.

Share This: